RS Stock No.: 111-3548Brand: OmronManufacturers Part No.: S8BA-24D24D240LF
brand-logo
Technical documents
Specifications
Brand
Omron
Product Type
Uninterruptible power supply
Sub Type
Compact DC/DC UPS
Current
20A
Output Voltage
24V dc
Input Voltage
24V dc
Mount Type
DIN Rail
Backup Time
6min
Power
240W
Depth
100mm
Standards/Approvals
EN 61000-6-2, UL508Weight, UL, EN 61000-6-4, C22.2 No.107.1-01, EMS, EMI, EN 60950-1, EC s, CE, EMC
Width
148mm